Snitliste


# Navn Køn Klub Total Serier Snit
1 Marcus Fischer Herre Trotterne 2769 12 230,7
2 Jonas Halling Iversen Herre Trotterne 1337 6 222,8
3 Lars Linder Herre Trotterne 10483 48 218,3
4 David Günther Herre BK Diget 2600 12 216,6
5 Rikke Agerbo Dame SAS 7699 36 213,8
6 Jannik Hansen Herre SAS 10050 47 213,8
7 Carsten Gjertsen Herre Trotterne 6575 31 212
8 Malde Novak Herre Alley Katz BK 1270 6 211,6
9 Robert Mathiasen Herre BwK Glad Bowl 7615 36 211,5
10 Jonas Bulow Herre Alley Katz BK 6724 32 210,1
11 Bo Frantzen Herre Trotterne 8822 42 210
12 David Cronqvist Herre Alley Katz BK 11668 56 208,3
13 Tommy Brodersen Herre Team BBS 12638 61 207,1
14 Mathias Bønneland Herre Team Break-Point 8494 41 207,1
15 Jesper Agerbo Herre SAS 6822 33 206,7
16 Mie Agerbo Dame Trotterne 4119 20 205,9
17 Christian Larsen Herre Team BBS 3695 18 205,2
18 Henning Bjerregaard Herre SAS 9416 46 204,6
19 Jonas Ohms Herre BK Diget 6936 34 204
20 Ulrik Jørgensen Herre HBK 4666 23 202,8
21 Mathias S. Madsen Herre SAS 2629 13 202,2
22 Camilla Rasmussen Dame Alley Katz BK 4032 20 201,6
23 Henrik Brogaard Herre HBK 8393 42 199,8
24 Søren Hansen Herre SAS 7582 38 199,5
25 Lasse Frederiksen Herre Team BBS 10717 54 198,4
26 Annika Olsen Dame SAS 9525 48 198,4
27 Sofie Kærgaard Nielsen Dame SAS 2380 12 198,3
28 Carsten Trane Herre Trotterne 4758 24 198,2
29 Morten Holm Herre Alley Katz BK 1189 6 198,1
30 Patrich Erichsen Herre Team BBS 8118 41 198
31 Mick Thygesen Herre De Blå Elefanter 8115 41 197,9
32 Troels Schmidt Herre Alley Katz BK 5537 28 197,7
33 Rene Jeppesen Herre Trotterne 1186 6 197,6
34 Henrik Udbjørg Herre SAS 5518 28 197
35 Lucas Thomsen Herre BK Diget 8274 42 197
36 Mads F. Petersen Herre BK Diget 4522 23 196,6
37 Bjarne Andersen Herre Trotterne 3538 18 196,5
38 Allan Kehlet Herre Alley Katz BK 4685 24 195,2
39 Christina Brodersen Dame Team BBS 9947 51 195
40 Andreas Baltsen Herre Team BBS 3504 18 194,6
41 Michael Breest Herre GMB 7589 39 194,5
42 Henrik Høstbo Herre Team Paddy 8920 46 193,9
43 Michael Nyrand Herre Mars 5797 30 193,2
44 Steffen Stripp Herre GMB 8880 46 193
45 Jan Christiansen Herre SAS 8096 42 192,7
46 Frederick Svensson Herre Alley Katz BK 4815 25 192,6
47 Kim Pedersen Herre Game On 8430 44 191,5
48 Stig Agerbo Herre SAS 6857 36 190,4
49 Jane Rasmussen Dame Team BBS 7993 42 190,3
50 René S. Christiansen Herre SAS 8749 46 190,1
51 Karen Kærgaard Nielsen Dame SAS 2276 12 189,6
52 Rikke Qwist Bork Dame SAS 3027 16 189,1
53 Christian E N Dalsgaard Herre Team Break-Point 3014 16 188,3
54 Vagn Jensen Herre HBK 7901 42 188,1
55 Bjarne Olsen Herre Team BBS 5624 30 187,4
56 John Larsen Herre KJ Bowling 4485 24 186,8
57 Mathias Baltsen Herre Team BBS 5597 30 186,5
58 Carsten Broesch Herre Team Break-Point 5965 32 186,4
59 Anders Jensen Herre KJ Bowling 6150 33 186,3
60 Martin Pedersen Herre Holbæk BC 7807 42 185,8
61 Erling Bøger Herre KJ Bowling 5185 28 185,1
62 Kristian Hindborg Herre SAS 7012 38 184,5
63 Ole Brillo Herre HBK 5509 30 183,6
64 Jan Knudsen Herre Team FB 5320 29 183,4
65 Brian Telander Herre SAS 8435 46 183,3
66 Dennis Hørbye Herre Holbæk BC 7857 43 182,7
67 Milla Patricia Hansen Dame Alley Katz BK 7489 41 182,6
68 Henning Schmidt Herre Game On 8753 48 182,3
69 Inger M. Sørensen Dame Holbæk BC 1093 6 182,1
70 Caitlin Gales Dicay Dame Team BBS 1457 8 182,1
71 Lars Møller Jensen Herre De Blå Elefanter 6374 35 182,1
72 Frank Iven Herre Team FB 3269 18 181,6
73 Kennet Petersen Herre KJ Bowling 5811 32 181,5
74 Henrik Winther Herre Team FB 6167 34 181,3
75 Jan Jepsen Herre KJ Bowling 5247 29 180,9
76 Kenneth Nielsen Herre Team Break-Point 4152 23 180,5
77 John Pedersen Herre GMB 8300 46 180,4
78 John U. Sørensen Herre BwK Glad Bowl 5396 30 179,8
79 Jack Adolph Herre BK Diget 6105 34 179,5
80 Leif Mortensen Herre Game On 8077 45 179,4
81 Britt Kjær-Jørgensen Dame HBK 3935 22 178,8
82 Kim G. Pedersen Herre BwK Glad Bowl 3205 18 178
83 Niels Tiedjen Herre Team Alfa 5148 29 177,5
84 Bo Larsen Herre HBK 3192 18 177,3
85 Brian Lindgren Olesen Herre Team Break-Point 6539 37 176,7
86 Jens Jensen Herre KJ Bowling 3888 22 176,7
87 Anne Agerbæk Dame SAS 1766 10 176,6
88 Randy Linning Herre BK 23 2472 14 176,5
89 Erik Carlslund Herre Mars 8283 47 176,2
90 Rene Folke Larsen Herre Team Break-Point 5990 34 176,1
91 Stig Hammerbak Herre Team Break-Point 4573 26 175,8
92 Erik Svensson Herre SAS 6680 38 175,7
93 Niels Jørgen Jørgensen Herre GMB 3161 18 175,6
94 Finn Storgaard Herre Trotterne 3153 18 175,1
95 Carsten Nielsen Herre Team FB 8214 47 174,7
96 Finn Tang Christiansen Herre SAS 6456 37 174,4
97 Peter Skalka Herre Game On 2438 14 174,1
98 Tonny Frederiksen Herre Team Break-Point 3134 18 174,1
99 Benny Klinke Herre Holbæk BC 8357 48 174,1
100 Dorte Juhl Madsen Dame BK 23 6089 35 173,9
101 Rene Bay Herre Holbæk BC 1043 6 173,8
102 Daniella Svendsen Dame Game On 6602 38 173,7
103 Jørgen Andersen Herre SAS 4863 28 173,6
104 Dirch Madsen Herre SAS 6073 35 173,5
105 Dan Pedersen Herre BwK Glad Bowl 8328 48 173,5
106 Henriette Braase-Rasmussen Dame Game On 4670 27 172,9
107 Finn N. Nielsen Herre SAS 3459 20 172,9
108 Bo Sortberg Herre Team Paddy 8099 47 172,3
109 Karsten Lykkebo Herre SAS 6203 36 172,3
110 Allan Haastrup Herre KJ Bowling 4134 24 172,2
111 Christine Hay Schmidt Dame SAS 1033 6 172,1
112 John Steen Pedersen Herre BK Diget 6193 36 172
113 Kenneth S. Strøm Herre HBK 3602 21 171,5
114 Flemming Knudsen Herre BK Diget 4442 26 170,8
115 Sten Müller Herre Holbæk BC 3246 19 170,8
116 Vibeke Lagerstedt Dame SAS 7169 42 170,6
117 Jesper T.F. Jensen Herre BK Diget 3924 23 170,6
118 Henrik Vith Herre SAS 5459 32 170,5
119 Claes Ryom Herre Team Break-Point 5287 31 170,5
120 Merete Drewsen Dame Kvik 8170 48 170,2
121 J.M.Tiedjen Herre Team Alfa 2039 12 169,9
122 Palle Sørensen Herre Team Alfa 5096 30 169,8
123 Tonny Madsen Herre Team Paddy 5767 34 169,6
124 Steen Kaare Mathiasen Herre SAS 3052 18 169,5
125 Michael Freising Herre SAS 5086 30 169,5
126 Birgitte Thygesen Dame De Blå Elefanter 6925 41 168,9
127 Noah Kubach Herre BK Diget 1011 6 168,5
128 Per Mundberg Herre Team FB 2357 14 168,3
129 Christian Kaare Mathiasen Herre SAS 2843 17 167,2
130 Joan Buchardt Dame SAS 5848 35 167
131 Jens Ø Leiling Herre Team Break-Point 3335 20 166,7
132 Tom G. Jensen Herre GVB 77 4999 30 166,6
133 Hugo Heneberg Herre Team Alfa 1829 11 166,2
134 Frank Z. Sørensen Herre Team FB 7449 45 165,5
135 Joanna Holm Dame Team Alfa 6443 39 165,2
136 Kim Malmberg Herre Team Paddy 2802 17 164,8
137 Isabella Gørtz Dame Team BBS 1975 12 164,5
138 Leonardo Santos Herre SAS 4932 30 164,4
139 Lars Nielsen Herre Mars 4595 28 164,1
140 Kim Lomholt Herre Trotterne 984 6 164
141 Steen Eriksen Herre VBI 68 7375 45 163,8
142 Vagn Rasmussen Herre Kvik 6550 40 163,7
143 Anja Røhl Dame SAS 7517 46 163,4
144 Kristine Nielsen Dame BK Diget 5872 36 163,1
145 Lars Kirkeby Herre Team FB 7823 48 162,9
146 Tove Stokholm Dame De Blå Elefanter 5213 32 162,9
147 Erik Andersen Herre GMB 2279 14 162,7
148 Claus Cortsen Herre Team Paddy 5043 31 162,6
149 Pia Nørgård Madsen Dame GVB 77 976 6 162,6
150 Susanne Andersen Dame Team FB 4714 29 162,5
151 Jørgen Larsen Herre Team Alfa 5684 35 162,4
152 Tim Nielsen Herre BK Diget 4215 26 162,1
153 Erik Nielsen Herre GMB 6160 38 162,1
154 Finn A.R. Petersen Herre Holbæk BC 4536 28 162
155 Mette Rembøll Dame Team Alfa 1778 11 161,6
156 Tommi Jensen Herre BK Diget 3715 23 161,5
157 Allan Haugan Herre BwK Glad Bowl 969 6 161,5
158 Bjørn Petersen Herre GMB 7069 44 160,6
159 Susanne Landgreen Dame Team BBS 4811 30 160,3
160 Henning Poulsen Herre GVB 77 5586 35 159,6
161 Susan Laursen Dame BwK Glad Bowl 5263 33 159,4
162 Lars Kirk Herre BK 23 5257 33 159,3
163 Solveig Jønsson Dame Team FB 953 6 158,8
164 Christian Pedersen Herre GVB 77 4763 30 158,7
165 Majbrith Corfixsen Dame Team FB 7297 46 158,6
166 Bo Gunnø Herre Mars 4753 30 158,4
167 Jan Hansen Herre Mars 4910 31 158,3
168 Hans Svane Herre SAS 1897 12 158
169 Mariann Naurbjerg Dame Team BBS 943 6 157,1
170 Mille Lundfald Dame Team Break-Point 3445 22 156,5
171 Hanne Sørensen Dame SAS 3595 23 156,3
172 Poul Mogensen Herre World Club 1563 10 156,3
173 Knud Andersen Herre GMB 3747 24 156,1
174 Ole Clausen Herre GVB 77 2654 17 156,1
175 Anita Persson Dame Team FB 4357 28 155,6
176 Kjeld Andersen Herre World Club 4201 27 155,5
177 Frank Rosendahl Herre GMB 7150 46 155,4
178 Henrik H. Rasmussen Herre GMB 1398 9 155,3
179 Rene Hinsch Herre Team Paddy 1242 8 155,2
180 Lau Nielsen Herre SAS 3881 25 155,2
181 Mette Leiling Dame Team Break-Point 2788 18 154,8
182 Helge Stoltz Herre ABK 5724 37 154,7
183 Birgitte Gimle Dame BwK Glad Bowl 6339 41 154,6
184 Michael Schiøth Stokholm Herre De Blå Elefanter 4637 30 154,5
185 Richard Rasmussen Herre Team FB 3709 24 154,5
186 Kay Frantzen Herre BwK Glad Bowl 927 6 154,5
187 Jane Nielsen Dame Kvik 7543 49 153,9
188 Matthias Lohan Herre BK 23 5227 34 153,7
189 Hanne Rasmussen Dame SAS 6125 40 153,1
190 Martin Schjødt Herre VBI 68 5042 33 152,7
191 Freddy Sukstorf Herre GMB 5653 37 152,7
192 Julie Berthelsen Dame Team Break-Point 3503 23 152,3
193 Birthe Lohmann Dame BwK Glad Bowl 7156 47 152,2
194 Keld Nielsen Herre GMB 2274 15 151,6
195 Karin Christiansen Dame SAS 2271 15 151,4
196 Rene Lund Olsen Herre World Club 6050 40 151,2
197 Allan Køppen Herre ABK 4924 33 149,2
198 Finn Laursen Herre BwK Glad Bowl 5808 39 148,9
199 Horst Donnerstag Herre Mars 3117 21 148,4
200 Erik Nielsen Herre VBI 68 2668 18 148,2
201 Alice Andersen Dame Team Alfa 2072 14 148
202 Leif Christophersen Herre SAS 4436 30 147,8
203 Karen Lange Dame GMB 4729 32 147,7
204 Mikkel Villadsen Herre GVB 77 2356 16 147,2
205 Trine Nielsen Dame Team Break-Point 3357 23 145,9
206 Paul Hansen Herre Team FB 2329 16 145,5
207 Keld Andersen Herre BK Diget 2757 19 145,1
208 Hanne Toft Dame World Club 3768 26 144,9
209 Lotte Nielsen Dame VBI 68 3892 27 144,1
210 Anette Christiansen Dame BK 23 864 6 144
211 Michael Naurbjerg Herre Team BBS 5180 36 143,8
212 Bjarne Petersen Herre Kvik 1433 10 143,3
213 Børge Lund Herre GMB 2434 17 143,1
214 Anne Agerlund Jensen Dame BK 23 3293 23 143,1
215 Carsten Reimer Petersen Herre BwK Glad Bowl 4867 34 143,1
216 Børge Levinsohn Herre World Club 4286 30 142,8
217 Rasmus Christiansen Herre GMB 428 3 142,6
218 Alex Pensdorf Herre Mars 285 2 142,5
219 Pia Bah Dame BK Diget 3273 23 142,3
220 Joan Linnig Dame BK 23 3256 23 141,5
221 Michael Steinmetz Herre GVB 77 847 6 141,1
222 Jette Andersen Dame Team Paddy 1129 8 141,1
223 Jens-Erik Køje Herre GMB 3238 23 140,7
224 Leif Hansen Herre ABK 2951 21 140,5
225 Bent Mortensen Herre BwK Glad Bowl 1544 11 140,3
226 Ole Berlin Herre GMB 980 7 140
226 Dorte Sørensen Dame Team Alfa 700 5 140
228 Leif Christensen Herre Kvik 2657 19 139,8
229 Anne Buddig Hansen Dame VBI 68 1116 8 139,5
230 Annie Schnoor Dame ABK 2505 18 139,1
231 Keld Larsen Herre ABK 2225 16 139
232 John Møller Herre GMB 2503 18 139
233 Jens Antonisen Herre ABK 2774 20 138,7
234 Helle Poulsen Dame Mars 414 3 138
235 Ole Thornemann Herre GVB 77 2872 21 136,7
236 Finn Kolding Herre ABK 3145 23 136,7
237 Jan Hansen Herre De Blå Elefanter 2734 20 136,7
238 Stig Person Herre VBI 68 4783 35 136,6
239 Kurt Pedersen Herre Kvik 1205 9 133,8
240 Lars Rembøll Herre Team Alfa 797 6 132,8
241 Berit Iwanouw Dame SAS 1842 14 131,5
242 Jørgen Erik Dantoft Herre Kvik 1841 14 131,5
243 Susanne Rasmussen Dame VBI 68 2995 23 130,2
244 Lisbeth Engelbrechtsen Dame World Club 3506 27 129,8
245 Ove Nielsen Herre GMB 2720 21 129,5
246 Gert Nilsson Herre GMB 4013 31 129,4
247 Gitte M. Jakobsen Dame BwK Glad Bowl 1287 10 128,7
248 Jørgen Engelbrechtsen Herre World Club 2491 20 124,5
249 Torben Jacobsen Herre BwK Glad Bowl 2976 24 124
250 Susanne Pedersen Dame Team Break-Point 227 2 113,5
251 Gurli Petersen Dame Kvik 905 8 113,1
252 Lisa Kaastrup Dame VBI 68 188 3 62,6
Tilbage